banner1028

Kayıp Alzheimer Hastası Bulundu

Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Alzheimer hastası Kemal Sabancı (82), dün bulundu. Şahsın bulunması için İzmir AKUT ekipleri seferber olmuştu.Torbalı’ya bağlı Karakızlar köyünde ikamet eden...

Kayıp Alzheimer Hastası Bulundu
Geçtiğimiz gün sabah saatlerinde evinden ayrılan ve bir daha haber alınamayan Alzheimer hastası Kemal Sabancı (82), dün bulundu. Şahsın bulunması için İzmir AKUT ekipleri seferber olmuştu.

Torbalı’ya bağlı Karakızlar köyünde ikamet eden Alzheimer hastası Kemal Sabancı, yakınlarının ve AKUT’un çalışması sonrasında bulundu. İki gün önce ayrıldığı evine bir daha dönmeyen Sabancı’nın yakınları durumu jandarma ekiplerine ve Arama Kurtarma Derneği (AKUT) üyelerine bildirmişti. Kurulan hareket merkezi ile şahsın kaybolduğu alan uydu ve GPRS ile taranırken, orman arazisi içinde kaybolduğu iddia edilen Kemal Sabancı'yı bulmak için ekipler araziyi gece gündüz taradı. Çevre köylerden bir vatandaşın şahsı görmesiyle, arama çalışmaları sonlandırıldı. Yapılan soruşturma sonrasında Alzheimer hastası şahsın, iki gün boyunca sürekli yer değiştirdiği anlaşılırken, bu nedenle arkasında bıraktığı birçok ipucuna rağmen bulunamamıştı. Sağlık durumunun iyi olduğu belirlenen şahsın tekrar kaybolmaması için yakınları tarafından bir dizi önlemler alınacağı bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER