banner1028

İzmir'de 'gezi Parkı' Operasyonu: 15 Gözaltı

Taksim Gezi Parkı eylemi kapsamında İzmir merkezli dört ilde yapılan operasyonda, kamu binaları, araç ve işyerlerine zarar verdikleri ve terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle...

İzmir'de 'gezi Parkı' Operasyonu: 15 Gözaltı
Taksim Gezi Parkı eylemi kapsamında İzmir merkezli dört ilde yapılan operasyonda, kamu binaları, araç ve işyerlerine zarar verdikleri ve terör örgütü üyesi oldukları iddiasıyla 15 kişi gözaltına alındı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, Taksim Gezi Parkı eylemine verilen destek sırasında kamu ve özel binalara zarar verip, molotofkokteylli saldırı düzenleyerek halkı kışkırttıkları ileri sürülen kişilere yönelik bugün 4’üncü dalga operasyonu gerçekleştirdi. İzmir merkezi başta olmak üzere Balıkesir, Bursa ve Manisa’da önceden belirlenen 16 adrese yapılan baskınlarda, 15 kişi gözaltına alındı. Zanlıların, Gezi Parkı odaklı gelişmelerde halkı galeyana getirdikleri, polise taş ve molotofkokteyli attıkları, kamu binaları, araçlar ve iş yerlerine zarar verdikleri iddia edildi. Aynı kapsamda daha önce yapılan operasyonlarda 35 kişi tutuklanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER