banner1020
banner978

Gezi Eylemcileri Adana'ya Getirildi, Adliye Önünde Arbede Çıktı

Hatay'da Gezi Parkı olayları kapsamında yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 kişi, Adana Adliyesi'ne getirildi. Adliye önünde bekleyen göstericilerin yakınları ve polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.22 Temmuz sabahı Hatay merkezde...

Gezi Eylemcileri Adana'ya Getirildi, Adliye Önünde Arbede Çıktı
Hatay'da Gezi Parkı olayları kapsamında yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 kişi, Adana Adliyesi'ne getirildi. Adliye önünde bekleyen göstericilerin yakınları ve polis arasında kısa süreli arbede yaşandı.

22 Temmuz sabahı Hatay merkezde yapılan Gezi Parkı eylemleri kapsamında birçok gösteriye katıldığı ileri sürülen kişilere yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 17 kişi, Hatay Emniyet Müdürlüğü'ndeki sorgularının tamamlanmasının ardından, sabah saatlerinde Adana Adliyesi'ne gönderildi.

Olayları provoke ettikleri, terör örgütleri adına olaylara karışarak olayları yönlendirdikleri iddia edilen şüphelilerin yakınları da, adliye arkasında beklemeye başladı.

Çevik Kuvvet polisi adliye arkasında önlem alırken, zanlıların ön kapıdan geleceğinin bildirilmesi üzerine polis, adliyenin önüne geçerek tedbir aldı. Bu sırada zanlıların yakınları da adliye önüne geçti. Otobüs ile getirilen zanlılar adliyeye girdirilirken, yakınları slogan atarak onlara destek verdi. Bu arada oğlu gözaltında olan bir anne ise, "Ben oğlumu dedesinin hakkını savunsun diye hukuk okuttum. Ben onun adını Mustafa Kemal koydum" dedi.

Daha sonra zanlıların adliyeye alınmasına devam edildi. Bu sırada zanlıların yakınları ile çevik kuvvet arasında kısa süreli arbede yaşandı.

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER