banner1025
banner978

Emniyetten Kurban Bayramı Tedbirleri

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güven ortamında Kurban Bayramı'nı geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada;...

Emniyetten Kurban Bayramı Tedbirleri
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların huzur ve güven ortamında Kurban Bayramı'nı geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.

İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada; “İlimizde genel güvenlik ve asayişin sağlanması, halkımızın can ve mal güvenliğinin temini ile vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için ilimiz merkez ve ilçelerinde emniyet ve trafik tedbirleri planlanmıştır” denildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “15 Ekim 2013 Salı günü başlayan Kurban Bayram süresince vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde ziyaretlerini ve alışveriş yapmalarını sağlamak için kalabalık olan alış veriş merkezlerinin bulunduğu sokaklar, ana arterler ile caddelerde, hayvan satış yerlerinde, mezarlıklarda, camilerde, parklarda, bahçelerde, havaalanı, terminal ve istasyonlarda, şehir içerisinde ve şehirlerarası devlet karayollarında ekipler ve personel görevlendirilerek emniyet ve trafik tedbirleri artırılmıştır. Ayrıca; muhtemel hayvan hırsızlığı, değeri bilinmeyen yabancı ülke paraları veya sahte para ile hayvan alım-satımı ve dolandırıcılık olaylarının önlenmesi ve bu gibi olaylara karşı halkımızın bilgilendirilmesi amacıyla ‘Hayvan Hırsızlığı ve Kurban Alım-Satımında Dikkat Edilecek Hususlar ve Alınabilecek Kişisel Güvenlik Önlemleri’ konulu broşür hazırlanarak ilimiz merkezi ve ilçelerinde halkımıza dağıtılmış ve halkımızın bu konuda bilgilendirilmeleri amaçlanmıştır. Halkımızın huzur ve güven ortamında Kurban Bayramını geçirmelerini sağlamak için en üst düzeyde çalışmalarımız devam etmektedir. Her zaman olduğu gibi halkın huzuru ve güven ortamını bozacak davranışların 155 polis imdat ve diğer telefonlarımız ile e-mail adresimize bildirilmesini bekliyoruz.”

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954