banner1028

Bafra İlçe Tarım Müdürlüğü Ekipleri Gıda Denetimleri Sürüyor

Samsun’un Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü unlu başta fırınlar olmak üzere unlu mamuller üretimi yapan iş yerlerinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bafra İlçe Tarım Müdürlüğü Ekipleri Gıda Denetimleri Sürüyor

Samsun’un Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü unlu başta fırınlar olmak üzere unlu mamuller üretimi yapan iş yerlerinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Bafra İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünden konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada; “Ramazan ayı süresince İlçemiz genelinde tüketici sağlının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanması amacıyla özellikle fırın, pastane ve unlu mamuller üretimi yapan iş yerlerinin denetimlerine öncelik verilerek tüm gıda işletmelerinde denetimler artırılmaktadır. Halkımızın güvenilir gıdaya ulaşmasını sağlamak için İlçe Tarım ve Orman  Müdürlüğümüz gıda kontrol görevlileri ile denetimlerimiz sürdürülmektedir. Yıl boyunca rutin olarak devam eden gıda denetimlerimiz, ramazan ayı dolayısıyla halkımızın daha sağlıklı ve güvenli gıda tüketmesini sağlamak amacıyla sıkılaştırılmıştır.

Denetimlerde işletmelerin kayıt ve onay belgeleri, fiziki ortamları, asgari teknik ve hijyenik şartlara uygunluklarının kontrolü yapılmaktadır. Ayrıca İşletme sahipleri ve çalışanları gıda güvenliği ve personel hijyeni konularında bilgilendirilmektedir.

Halkımızın tükettiği her türlü gıda maddesinin güvenirliğini sağlamak için yaptığımız çalışmalar tüketimin artığı bu ayda daha fazla önem kazanıyor. Bu bilinçle tüm gıda kontrol görevlilerimiz fırın, pastane, unlu mamul üreten işletmeler, lokanta, market, bakkal gibi işletmelerde denetimlerini sürdürmektedir.

Ramazan paketi adı altında muhtelif gıdaların bir arada yer aldığı paketlerin satışının yapıldığı işyerlerine yönelik denetimlerde paket içeriğinde bulunan gıdaların son tüketim tarihi ve etiket bilgileri kontrol edilmektedir.

Gıda hareketliliğinin arttığı ramazan ayı boyunca vatandaşlarımızın karşılaştıkları sorunları ALO GIDA 174 hattını arayarak bildirmeleri, denetimlerimizin etkinliğini artıracaktır.

Ramazan ayı öncesinde olduğu gibi Ramazan ayı içinde de gıda denetimleri büyük bir hassasiyetle devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2021, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER