banner1020
banner978

Bafra'da Darp Edilen Hastane Çalışanı İçin Basın Açıklaması

Bafra Devlet Hastanesi'nde Hasta yakınları tarafından darp edilen ve yoğun bakım ünitesinde yatan hastane personeli Halit Çelik için basın açıklaması düzenlendi.

Bafra'da Darp Edilen Hastane Çalışanı İçin Basın Açıklaması

Bafra Devlet Hastanesi'nde Hasta yakınları tarafından darp edilen ve yoğun bakım ünitesinde yatan hastane personeli Halit Çelik için basın açıklaması düzenlendi.

Türk Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Erdoğan Çakmak yaptığı basın açıklamasında şunlara yer verdi, "Sağlık çalışanlarının şiddete uğramadığı bir gün bile yok. Her gün memleketin her bir yerinden sağlık çalışanlarının darp edildiği haberlerini alıyoruz, televizyonlarda hastanelerde yaşanan saldırıları dehşete düşerek izliyoruz.

Devletin verdiği görevle, millete hizmet veren şifa dağıtan sağlık çalışanlarımız ambulanslarda, aile hekimlerinde, acillerde, polikliniklerde şiddete uğruyor, tehdit edip darp ediyorlar.

Türkiye'de sağlıkta şiddet çözülmesi gereken temel meselelerden biridir diyen başkan Çakmak, Bu gün artık sağlık çalışanları can güvenliklerinden yoksun bir şekilde hizmet üretmektedirler Her kes evine akam sağ salim gidebileceğinden endişelidir.

 Şiddet, ağır darp, bıçaklama ve silahlı saldırı gibi ölümle sonuçlanabilecek bir seviyeye çıkmıştır. Kısacası sağlık çalışanlarının hayatı her dakika tehlike altındadır. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlara, sağlık kurumlarında ortalığı birbirine katanlara bu işin sonunu tutuklu yargılanmak olduğunun idrakine varmaları sağlanmalıdır Devletin ceza sistemi ve uygulayıcıları bunu hissettirmelidir.

Yani kişi sağlık çalışanına şiddet uyguladığında belli bir süre ücretsiz sağlık hizmetinden faydalanamayacağını bilmelidir. Şiddetin kendisine bir fatura çıkaracağını bilmelidir. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin en aza indirilmesi için yapılması gereken acil tedbirlerin ve ağır yaptırımların süratle hayata geçmesini istiyoruz" dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 02:03

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 3 hafta Önce

asla şiddeti onaylamıyorum, bu bir.
ikincisi ise oraya gelenlerin hepsinin bi derdi var. ben de personelden sadece biriyle biraz gerilmiştim. Hasta bakıcı, bizi doktorla görüştürmeden evraklarımızı götürüp gösterip gelerek, herşey iyi diyerek bizi doktorla görüştürmeden, sanki bir an önce çıkışı yaptırıp başka hasta almaya çalışıyor. Aceleniz ne dedim itiraz ettim, ben gittim doktorla görüştüm, meher doktor ileri tetkik için büyük bi hastaneye gidin demiş.

Alaettin koca
Alaettin koca - 3 hafta Önce

Hastane çalısanları hastalarla ki diyolaları lakait ve kendıni beyenmiş olmassa bu denli olaylar yasanmaz.
Sorun hep vuranda vuran nıye adamı vvurdu soran yok.
Calısanların hasta pskolejsni de anlamaları gggerek.

SIRADAKİ HABER

banner997

banner954