banner1014

Bafra Belediyesi’nden Rahatsız Edici Koku Hakkında Açıklama

Bafra ilçesinde son zamanlarda hissedilen rahatsız edici koku ile ilgili olarak, Bafra Belediyesi kamuoyu açıklaması yayımladı.

Bafra Belediyesi’nden Rahatsız Edici Koku Hakkında Açıklama

Bafra Belediyesinden yapılan açıklamada; “İlçemizde son zamanlarda hissedilen rahatsız edici koku ile ilgili olarak, Belediyemiz tarafından şikâyetlerin ilk ortaya çıktığı andan itibaren hassas ve derinlemesine araştırma ve inceleme yapılmıştır.

Zabıta Müdürlüğümüz başta olmak üzere, Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ),İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı olarak oluşturulan ekipler tarafından yapılan incelemeler sonucunda söz konusu kokuya tarım arazilerine dökülen aşırı miktardaki tavuk gübresinin neden olduğu tespit edilmiştir.

Belediyemiz sorunun belirlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü nezdinde gerekli işlemleri başlatmış olup, Zabıta müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizce oluşturulan bilgiler Bakanlığımızın ilgili müdürlüklerine iletilecektir.

İlçemiz ve çevresinde söz konusu kokunun tamamen ortadan kaldırılması ve sebep teşkil eden uygulamaların muhataplarının gerekli yasal işlemlerin yaptırılması noktasında, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere ilgili tüm birimler nezdindeki kararlı hassasiyetimizin devam ettiğini;

Kamuoyunun bilgisine saygı ile duyururuz” ifadeleri kullanıldı.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2020, 04:15

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadık Yalçın
Sadık Yalçın - 1 ay Önce

Sokaklardakı pis su akarlarınadamı tavuk gübresi atmışlar.

Şaka yapıyo
Şaka yapıyo - 1 ay Önce

Yalan konusma başkan bok kokusu ne ara tavuk gübre kokusu oldu ırmak seddesine git ordaki bok kokusu ile hastanedeki bok kokusu aynı

SIRADAKİ HABER