banner1020
banner978

Ankara'da Ağaçların Sökülmesini Protesto Eden Göstericilere Müdahale

Ankara'da Şentepe'ye yapılacak teleferik hattı üzerinde bulunan ağaçların sökülmesini protesto etmek için toplanan ve yolu trafiğe kapatan gruba polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Şentepe'ye...

Ankara'da Ağaçların Sökülmesini Protesto Eden Göstericilere Müdahale
Ankara'da Şentepe'ye yapılacak teleferik hattı üzerinde bulunan ağaçların sökülmesini protesto etmek için toplanan ve yolu trafiğe kapatan gruba polis, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Şentepe'ye yapılacak teleferik hattı üzerinde bulunan ağaçların sökülmesine tepki gösteren grup, akşam saatlerinde Yunus Emre Kavşağı'nda toplandı. Yolu trafiğe kapatan grup, hükümet aleyhine sloganlar attı. Polis, gruba dağılmaları yönünde uyarılarda bulundu.

Uyarılara yanıt vermeyen göstericiler, iş makinelerinin çalıştığı alanı kapatan demir bariyerleri yıkmak istedi. Bunun üzerine polis, gruba tazyikli su ve biber gazıyla müdahale etti. Polise taş fırlatan göstericiler, müdahalenin ardından ara sokaklara kaçtı. TOMA, yola çöp konteynırlarını deviren göstericilere ara sokaklarda da tazyikli suyla müdahale etti.

Bu arada göstericilerin kendi aralarında zaman zaman kavga ettiği, bazı mahalle sakinlerinin de eylemcilere tepki gösterdiği görüldü. Alanda iş makineleri çalışmaya devam ederken, çevik kuvvet ekiplerinin bölgedeki bekleyişi sürüyor. (OSM-

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER