banner1028

Başkan Hadi Uyar; Kermes Açılışına Katıldı

Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Fatih Yatılı Kuran Kursu yararına 18 - 25 Nisan 2018 tarihleri arasında açık kalacak kermes düzenlendi.

Başkan Hadi Uyar; Kermes Açılışına Katıldı

Alaçam İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Fatih Yatılı Kuran Kursu yararına 18 - 25 Nisan 2018 tarihleri arasında açık kalacak kermes düzenlendi.

Kermesten elde edilecek gelir ilçedeki Merkez Fatih Kur'an Kursu ve ilçede bulunan bütün Kur’an Kursu Öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacaktır. Alaçam Anneler Parkında Saat 12.00’de yapılan Kermes açılışına Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkanı Hadi Uyar, İlçe Jandarma Komutanı Murat Şenyurt, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, Yakakent Müftüsü Cemalettin Gezgiç, Diyanet Sen Samsun Şube Başkanı Nevzat Oy, Alaçam Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Bedir, Alaçam Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Vedat Özyılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan ve yönetim kurulu üyeleri, daire amirleri ve davetliler katıldı.

Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başlayan açılışta konuşma yapan İlçe Müftüsü Mehmet Süsün şunları söyledi. “Bu tür faaliyetlerin insanların birbirlerine kaynaştırır, duygusal bağları güçlendirir ayrıca buradan elde edilecek gelirin Kuran kurslarına aktarılacak olması ve bu Kermesten elde edilecek gelir ilçedeki Merkez Fatih Kur'an Kursu ve ilçede bulunan bütün Kur’an Kursu Öğrencilerinin ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacaktır. ‘Bu tür kermesler, sadece maddi değil, manevi kazançları da beraberinde getiren hizmetlerdir.’ Burada stantlara konulan ürünler, el emeği göz nuru çalışmalar, sahiplerine büyük hayır kazandırmaktadır. Bunların halka ulaşması için çalışan görevliler, sevap kazanmaktadırlar. Burada alış-veriş yapanlar, hayır kazanmaktadırlar. Buna vesile olanlar da öyledir. Dolayısıyla, nereden bakılırsa bakılsın, kermesler hayırlı girişimlerdir. İnşallah niyet hasıl olur emeği geçenleri şimdiden tebrik ediyorum." dedi.

Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar da yaptığı konuşmada; “Alaçam İlçe Müftülüğümüz tarafından ilçemizde Kur’an kurslarımız yararına düzenlenen bu kermesten elde edilecek gelirlerin hayırlara vesile olmasını diliyor, açılışına emek veren, el emeği göz nuru döken hanım kardeşlerimize ve onlara destek veren eşlerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar ise kermesin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek; “Bu kermeste el emeği göz nuru olan malzemelerin yapılmasında bu hale getirilmesinde başta hanımlarımız olmak üzere duyarlı insanlarımızın destekleri ile bu kermeste elde edilecek olan gelir ile bu kurslarımızın kısmen de olsa eksiklikleri giderilmiş olacaktır” dedi.

Daha sonra kermes açılış kurdelesini Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp Çağlar, Belediye Başkan Hadi Uyar, İlçe Jandarma Komutanı Murat Şenyurt, İlçe Müftüsü Mehmet Süsün, AK Parti İlçe Başkanı Selahattin Alkan ile birlikte keserek el emekleri ve göz nurları alıcısı ile buluştu.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER