banner1020
banner978

Alaçam’da "Orda Bir Köy Var Yakında Projesi" Başlıyor

Alaçam Belediyesi tarafından hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının destekleriyle süren “Orda Bir Köy Var Yakın Projesi” için yer teslimi yapıldı.

Alaçam’da "Orda Bir Köy Var Yakında Projesi" Başlıyor

Alaçam Belediyesi tarafından hazırlanan ve Orta Karadeniz Kalkınma Ajansının destekleriyle süren “Orda Bir Köy Var Yakın Projesi”nin Alaçam Belediye Başkanlığı Makamında yüklenici firma yetkilileri ve Belediye Başkanı Hadi Uyar tarafından iş yeri teslim protokolü imzalandı.

İmza törenin ardından Alaçam Belediye Başkanı Hadi Uyar, Yüklenici firma Yetkilileri ve Alaçam Belediyesi Teknik Personeli Geyikkoşan’da bulunan proje sahasında yapılacak olan  çalışmalar hakkında yerinde incelemelerde bulundular.

Başkan Uyar; “İlçemiz turizm potansiyeli bakımından Samsun’un gözbebeği konumundadır. Özelikle yeşil ve mavinin iç içe bulunduğu Geyikkoşan Sahili ve mesire alanı yerli yabancı birçok turistin uğrak noktası halindedir. Bizlerde yaptığımız birçok çalışma ile Geyikkoşan’ımızı bir marka haline getirmek için büyük çaba ve gayret gösteriyoruz. Gerek sahil yolu çalışmaları ve gerekse de halkımızın hizmetine sunduğumuz Çok Amaçlı Düğün Salonu ve Yeni Güreş Alanımızla birlikte “Orda Bir Köy Var Yakında” projesi ile Geyikkoşanımızı bir marka haline getirmeyi planlıyoruz.

Proje kapsamında yapılacak olan 10 adet konaklama birimi 1 adet resepsiyon binası ve 2 adet satış binası ve çevre düzenleme ile Geyikkoşan hak ettiği değeri bulacaktır. Proje maliyeti 1.085.000,00 TL değerinde olup yapım çalışmaları bugün itibariyle başlamıştır. Bu projeler bir bütünlük halinde İlçemizin turizmine yön verecek, altyapı oluşturacaktır. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2018, 00:35

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner997

banner954