banner1028

Alaçam Belediyesinden Okul Kütüphanesine Kitap Bağışı

Alaçam Belediyesi "Ailem Seçiyor Ben Okuyorum Projesi" Kapsamında Alaçam Cumhuriyet İlkokulu Kütüphanesine çocuk kitapları hediye etti.

Alaçam Belediyesinden Okul Kütüphanesine Kitap Bağışı

Alaçam Belediyesi "Ailem Seçiyor Ben Okuyorum Projesi" Kapsamında Alaçam Cumhuriyet İlkokulu Kütüphanesine minik öğrencilerin kitap okuma sevgisinin ve alışkanlığının kazandırılmasında, aileleri de bilinçlendirmek, onların da çocuklarıyla birlikte kitap okumasını sağlamak amacıyla çocuk kitapları hediye etti.

Alaçam Belediyesi olarak eğitime ve öğretime her alanda önem verdiklerini belirten Belediye Başkanı Uyar, "Okumanın ailede başlatılan, sosyal çevrenin etkisiyle geliştirilmesi gereken bir alışkanlık olduğunun, rol model olarak aile bireylerinin kitap okuduğunu çocuğun görmesi bu alışkanlığın kazandırılmasında önemli bir etkendir. Ailem Seçiyor Ben Okuyorum Projesi kapsamında Cumhuriyet İlkokulumuza çocuk kitapları hediye ettik.  İnşallah okulumuza ve öğrencilerimize eğitim adına bir nebze de olsa yardımcı olduk. Alaçam Belediyesi olarak her zaman eğitim ve öğretime destek olmaya devam edeceğiz" dedi.

Okul Müdürü Recep Yeşilyurt ise Belediye Başkan Hadi Uyar’a katkılarından dolayı teşekkür etti.

Haber Merkezi

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER