banner1014

Alaçam'da Açılan Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi

Alaçam ilçesinde Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15-16 Mayıs tarihleri arası Alaçam Kapalı Spor Salonunda açık kalacak kitap fuarı; Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR ve Belediye Başkanı Hadi UYAR’ın katılımları ile açıldı.

Alaçam'da Açılan Kitap Fuarı'na Yoğun İlgi

Alaçam ilçesinde Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürlüğü tarafından 15-16 Mayıs tarihleri arası Alaçam Kapalı Spor Salonunda açık kalacak kitap fuarı; Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR ve Belediye Başkanı Hadi UYAR’ın katılımları ile açıldı.

 

Açılışa Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR, Garnizon Komutanı Duran VURANOK, Belediye Başkanı Hadi UYAR, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai TURAL Şube Müdürü Ömer ŞENER, Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Bülent ŞENER, Belediye Meclis Üyeleri, Karşıyaka İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Muhammet ÇELİK, Öğretmenevi Müdürü Ahmet ÖZTÜRK, Karayolları Kolin Ortaokulu Müdürü İbrahim BEDİR, Resai Aydın İlkokulu Müdürü Yaşar ER, Cumhuriyet İlkokulu Müdür Yardımcısı Serhat KARAGÖL, Gökçeboğaz İlk ve Ortaokulu Müdürü Öğretmen ve Öğrencileri katıldı.

 

Alaçam Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’ne bağlı Şehir Kapalı Spor Salonu’nda Eflatun Kitabevi katkılarıyla açılan fuarda yaklaşık 10 bin kitap sergilendi. Kitap fuarının 2 gün süreyle açık olacağı belirtildi. Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Bülent ŞENER, Tüm Alaçam halkını kitap fuarına davet eder asıl amaçlarının Alaçam’da kitap okur sayısını artırmak olduğunu söyledi.

 

Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Bülent ŞENER; Özellikle çocukların okuyabileceği kitapları seçtiklerini ifade ederek, şunları söyledi: “Alaçam’da düzenlediğimiz kitap fuarına öğrencilerimizi davet etmenin gururunu yaşıyoruz. Yorucu ama keyifli bir iş olacak. Yaklaşık 10 bin kitap sergilendi ve inşallah gelecek sene daha da artacak. Kitap fuarımızda içerik kısmını önemsiyoruz. Çünkü faydalı kitapları ve tamamen güncel kitapları seçmek istedik. Özellikle çocuklarımızın okuyabileceği kitapların olmasını istedik” dedi.

 

Alaçam Kaymakamı Oğuz Alp ÇAĞLAR; yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Alaçam Bilgiyle Buluşuyor projesi ilçe genelinde uyguladığımız bir proje. Kitaba değer verme adına kendi biriktirdiği öz değerleri ile kitap alma ve okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz.” “Kitap Dünya’ya açılan yeni bir penceredir. Sizleri buraya getiren öğretmen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Kitaplarla buluşmak hayatımızın manası olmalıdır dedi.

 

Alaçam Belediye Başkanı Hadi UYAR; Teknolojinin hız kesmeyen gelişimi ve modern zamanın gereklerinin her ne kadar kitabın karşısına farklı alternatifler çıkarsa da kitabın yerini hiçbir şeyin alamayacağını, medeniyetlerin varlıklarını idame ettirebilmek için ilim ve irfana, ilim ve irfanın da muhafaza edilebilmesi için kitaba muhtaç olduğunu ifade etti. UYAR, son yıllarda ülkenin dört bir yanında birbirinden güzel kitap fuarlarının düzenlendiğini ve bunu heyecanla, sevinçle müşahade ettiklerini dile getirerek, “Çocuklarımızın, gençlerimizin ve elbette her meslek grubundan anne ve babaların birbirinden kıymetli kalemlerle bir araya gelmeleri, gelecek nesiller adına hepimize umut vermektedir. Burada açılan Kitap Fuarının açılmasında katkı sağlayan Alaçam Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Bülent ŞENER’e ve emeği geçenlere teşekkür ederim dedi.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2015, 12:31

Hasan Eren

banner1005
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER