banner1028

19 Mayıs’ta Camiler Çiçek Açtı

Okullarda Eğitim-Öğretimin sona ermesinden sonra Cami ve Kur’an Kursları öğrencilere kapılarını açtı.

19 Mayıs’ta Camiler Çiçek Açtı

Okullarda Eğitim-Öğretimin sona ermesinden sonra Cami ve Kur’an Kursları öğrencilere kapılarını açtı.

 

Yaz Kur’an Kurslarının başlaması nedeniyle 19 Mayıs İlçe Müftülüğü tarafından Merkez Akşemsettin Camiinde bir açılış programı gerçekleştirildi.

 

 Açılış programı Akşemsettin Camii Müezzin-Kayyımı Ali UZUN tarafından okunan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. 19 Mayıs İlçe Müftüsü Emin Patan, “Okullarda Eğitim-Öğretimin sona ermesinden sonra  Yaz Kur’an Kurslarımız başladı. Buradan camilerimizi şenlendiren öğrencilerimize hoş geldiniz diyorum. Ülke genelinde yaklaşık 3 milyon çocuğun Yaz Kur’an Kursları için camilere gelmesi bekleniyor. 19 Mayıs İlçemizdeki Camii ve Kur’an Kurslarımızda öğrencilerimizle şenlendi. Yaklaşık 9 hafta boyunca devam edecek olan Kurslarımızda çocuklar Kur’an okumasını öğrenecekler, dini bilgilerini geliştirecekler ve elbette çocuklar için vazgeçilmez olan oyun oynayacaklar. Yani eğlenerek öğrenecekler. Bu maksatla camilerde İmam-Hatiplerimiz, Kur’an Kurslarımızda Öğreticilerimiz çocukları bekliyorlar” şeklinde konuştu.

 

Patan konuşmasında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet GÖRMEZ’in  Yaz Kur’an Kursu mesajını öğrenci, öğretici ve velilere iletti. Programa katılan velilere de teşekkür etti. Programa katılan Akşemsettin Camii İmam-Hatibi Mustafa YÜCEL, Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Hayati ALAYBEYOĞLU, Sanayi Camii İmam-Hatibi Mustafa ÖZÇELİK, Merkez Camii Müezzin-Kayyımı Nuhan UÇAR, Merkez Kur’an Kursu Öğreticisi Keziban KADI, İstiklal Mahallesi Kur’an Kursu Öğreticisi Zehra UÇAR, Akşemsettin Camii Kur’an Kursu Öğreticileri Reyhan GÜNAYDIN ile Sedef ARSLAN öğrencilere ve velilere kısa konuşmalar yaptılar.

 

HARUN YAZICI   

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 00:29

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER