banner1028

19 Mayıs İlçesinde İlk Ders Zili Çaldı

19 Mayıs ilçesinde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun ilk ders zilini çalmasıyla öğrenciler ders başı yaptı.

19 Mayıs İlçesinde İlk Ders Zili Çaldı

19 Mayıs ilçesinde 2016-2017 Eğitim Öğretim yılında 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu’nun ilk ders zilini çalmasıyla öğrenciler ders başı yaptı.

 

19 Mayıs İlçesi Şehit Ümit Semerci İlkokulunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda minik öğrenciler şiirler okudu. Dördüncü sınıf öğrencileri, birinci sınıfa başlayan öğrencilere ‘’okula hoş geldin’’ anısına çiçek taktim etti.

 

Şehit Ümit Semerci İlkokulunda gerçekleşen programın ardından protokol üyeleri, 19 Mayıs İlçesinde yapımı tamamlanan ve mimari yapısıyla Türkiye’de tek olan İmam Hatip Orta Okulu ve Lisesini ziyaret ederek öğrencilere ve öğretmenlere başarılar dilediler.

 

Yeni eğitim öğretim yılını kutlayan 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu konuşmasında 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine değindi. “Hatırlanacağı üzere, okullarımız kapalıyken ve sizler yaz tatilindeyken, 15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi, aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen Vatan hainleri harekete geçmiş, milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakâr millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı. Ancak, milletimiz, darbe girişimini, sokakları ve meydanları doldurarak, ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı. Darbeye darbe yapan bir milletin evladı olduğumuz için gurur duyuyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, 15 Temmuz gecesi cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar” diye konuştu.

 

Programın ardından 19 Mayıs İlçe Kaymakamı Abdullah Şen, İlçe Garnizon Komutanı Abdullah Tekelier ve 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman Topaloğlu öğretmenlere çiçek hediye etti.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2016, 16:05

Hasan Eren

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER