banner342
banner343
banner352
banner363

Şarköy’den İki Okul Trakyaka’dan Mali Destek Aldı

07 Haziran 2013 Cuma 11:53

Şarköy Cumhuriyet İlkokulu ile Zübeyde Hanım Anaokulu ortaklaşa geliştirdikleri proje ile Trakya Kalkınma Ajansı’ndan 172 bin 605 TL’lik maddi destek almaya hak kazandı.Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Vildan Yeniler’in yöneticisi olduğu“Kendim...

Şarköy’den İki Okul Trakyaka’dan Mali Destek Aldı
Şarköy Cumhuriyet İlkokulu ile Zübeyde Hanım Anaokulu ortaklaşa geliştirdikleri proje ile Trakya Kalkınma Ajansı’ndan 172 bin 605 TL’lik maddi destek almaya hak kazandı.

Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Vildan Yeniler’in yöneticisi olduğu“Kendim Yapabilmem İçin Bana Yardım Et” adlı proje, Trakya Kalkınma Ajansı’ndan, 2012-2013 Yılı Sosyo-Ekonomik Kalkınma Mali Destek Programı’ndan 172 bin 605 TL destek aldı.

Projenin amacı, akademik anlamda en başarılı eğitim metodu olarak ölçülmüş “Montessori Eğitim Metodu”nun Cumhuriyet İlkokulu ile Zübeyde Hanım Anaokulu ana sınıflarında eğitim gören öğrenciler üzerinde uygulamak, diğer sınıflar ve ilçedeki okullarda yaygınlaşmasına önderlik etmek.

Şarköy’de Monetesori modeli çerçevesinde, ilçede okul öncesi eğitimde görev yapan öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirmek. Şarköy ilçesinde uluslararası standartlardan yola çıkmak suretiyle okul öncesi eğitim konusunda bir model uygulaması yapmak ve seçilen 2 sınıfa donanım desteği vererek bu sınıflarda eğitim alan 32 öğrencinin bu eğitim modelinden yararlanmasını sağlamak. Okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi konusunda okul, veli ve öğretmen arasında sürdürülebilir işbirliği geliştirmek. Şarköy ilçesinde sosyo-ekonomik düzeyi alt seviyedeki öğrenci gruplarının ailelerinin de dahil olduğu, okul öncesi eğitimi alan öğrencilerin velilerini, okul öncesi eğitim konusunda bilinçlendirilmesini sağlamak.

Projede; Okul Müdürleri Vildan Yeniler, Fatma Can, öğretmenler; Gülşen Akad, Fatmagül Usal, Çağlayan Güvercin Tagı, Yasemin Geçimli.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x