banner633
banner692

Nebiyan Dağı’nda İzci Kamp Eğitim Merkezi Yapılacak

01 Haziran 2013 Cumartesi 19:03

Samsun’un 19 Mayıs ilçesine İzci Kamp Eğitim Merkezi yapılacak.19 Mayıs ilçesinde Nebiyan Dağı’nda 200 yataklı Türkiye’nin en büyük İzci Kamp Eğitim Merkezi yapılacak. 5 milyon liraya mal olacak olan Kamp Eğitim Merkezi’nde Türkiye’nin...

Nebiyan Dağı'nda İzci Kamp Eğitim Merkezi Yapılacak
Foto galeriye git

Samsun’un 19 Mayıs ilçesine İzci Kamp Eğitim Merkezi yapılacak.

19 Mayıs ilçesinde Nebiyan Dağı’nda 200 yataklı Türkiye’nin en büyük İzci Kamp Eğitim Merkezi yapılacak. 5 milyon liraya mal olacak olan Kamp Eğitim Merkezi’nde Türkiye’nin çeşitli yörelerinden gelecek olan ortalama 10 bin öğrenci kamp yapabilecek.

Nebiyan Dağı’na çıkarak Kamp Eğitim Merkezi hakkında bilgi veren Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, tesisin Türkiye’nin en büyük Kamp Eğitim Merkezi olacağını söyledi. Kılıç, “Bölgemizde Türkiye genelinde rağbet görecek tabiat parkı haline getirmeyi arzuluyoruz. Aynı zaman da zirvenin tam altına bir gençlik kampı kuracağız. Aynı anda 200 gencimiz gelip burada 1 hafta 10 gün dağı bayırı dolaşabileceği, sizlerin ziyaret edebileceği bir hareket bu demektir ki dağlar bayırlar yollar canlanacak. Gençleri bu dağlara çıkaramazsak dağlar ormanlar ne varsa her şey sahipsiz kalır. Bizim gayemiz gençleri bu dağlara çıkartmak. Ormanlara çıkartmak. Ağaçla, hayvanla, dereyle, tepeyle, şelaleyle buluşturmak. Böyle olması lazım ki köylerde hayat devam etsin. Şehirlerdeki hayat değil. Şehirdekinin hayatı köydekilere daha iyi gelir, daha rahat gelir ama köyde şehirdeki hayat bayat. Şehrin ekmeği de bayat, fasulyesi de bayat, suyu da bayat. Aslında rahat hayat köydeki hayat. Ama köyünde kendine göre zorlukları var” dedi.

Sağlıkta yapılan reformlardan da bahseden Bakan Kılıç, “Dağdaki çoban, Ankara’daki başbakanla aynı sağlık hizmetinden yararlanacak noktaya da geldik” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler
banner601
banner676
banner217

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 2

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

mustafa yanık 4 yıl önce yorumlandı

köy çok güzel

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

fedai muhcu 4 yıl önce yorumlandı

Ben o koy denim o kampin o koyluye ne faydasi olacak o koyun yolu sitsabize dagaya parketasi yapiyolar. (Kamp yerine bir fabrika yapsinlar bafra nin nufusunun 100/70 si kurbette ben dahil.)

0 Kişi beğendi.